Національний Кластер Кібербезпеки вчетверте об’єднав міжнародну кіберспільноту

04.12.2024

28 листопада 2024 року у столиці Словенії, Любляні, відбулося 4-те міжнародне засідання в рамках ініціативи Національного Кластера Кібербезпеки. Захід об’єднав ключових міжнародних партнерів із України, Словенії та країн Західних Балкан, ставши важливою платформою для обміну досвідом та зміцнення міжнародної співпраці у сфері кібербезпеки.

Захід знову підтвердив провідну роль України в глобальній боротьбі з кіберзагрозами та став важливим механізмом для розвитку міжнародної взаємодії у протидії кіберризикам, зокрема, пов’язаним із кібервійною та глобальними викликами у сфері цифрової безпеки. Україна, яка вже кілька років перебуває в епіцентрі кібервійни, активно ділиться своїм досвідом у протистоянні агресії з боку росії, сприяючи зміцненню кіберзахисту не тільки на національному, але й міжнародному рівні.

У межах заходу представники основних українських державних органів розповіли про набуті уроки та практики у боротьбі з кіберагресією. Свої доповіді представили представники Ради національної безпеки та оборони України, Служби безпеки України, Національної поліції України та Національного банку України.

У ході панельних дискусій обговорювались важливі питання, серед яких:

  • Спільна протидія загрозам зі сходу: співпраця України та європейських країн;
  • практичні кроки для посилення державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки між Україною та ЄС.

У числі ключових спікерів, які взяли участь у заході, були: директор Офісу урядової інформаційної безпеки Словенії Урош Свете, регіональний директор CRDF Global в Україні Михайло Верич, фахівчиня з кібербезпеки Агентства Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA) Анна Саррі, а також керівник національного CSIRT Словенії Горазд Божич. Крім того, до обговорення активно долучились представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії Служби безпеки України, Маріборського університету, а також провідних кіберкомпаній і організацій, таких як CyberLab, Фундація жіночого лідерства та стратегічних ініціатив, Інститут дослідження кібервійни, Cyber Unit Technologies, Kontron D.O.O, Viris.

Одним з важливих напрямків засідання стала тема забезпечення кіберстійкості критичної інфраструктури в умовах гібридних загроз, що зростають у регіоні. Учасники відзначили необхідність створення національних та міжнародних платформ для обміну даними про нові види кіберзагроз та механізмів спільної протидії. Під час дискусій було також наголошено на важливості розвитку освіти та підвищення кваліфікації фахівців у сфері кібербезпеки як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Довідково:

Національний кластер кібербезпеки – є спільною ініціативою, створеною за участі Національного кординаційного центру кібербезпеки (НКЦК) як робочого органу Ради національної безпеки та оборони України та Представництва Фонду цивільних досліджень і розвитку США в Україні, з підтримкою Держдепартаменту США. Щомісяця платформа об’єднує ключових українських та міжнародних гравців у галузі кібербезпеки та суміжних сфер для оперативної відповіді на актуальні потреби кіберспільноти України, сприяючи розвитку безпечної цифрової інфраструктури та взаємодії між державними і приватними структурами.

Інші новини