Глосарій

Кукі

Невеликі файли, які зберігаються на комп’ютері користувача. Файли cookie дозволяють веб -сайту впізнати вас і відстежувати ваші уподобання.

Критичне оновлення

Виправлення для конкретної проблеми, яка вирішує критичну помилку в комп’ютерному програмному забезпеченні.

Кража натискань

Техніка злому, в якій зловмисник створює невидиму сторінку або елемент HTML, який накладається на легітимну сторінку для крадіжки натискання користувача.

Крадіжка особистості

Злочин, під час якого хтось використовує особисту інформацію, щоб видати себе за когось іншого.

Контроль доступу

Контроль над тим, хто має доступ до комп’ютера або онлайн-сервісу та інформації, яка там зберігається.

Контроль безпеки

Щось, що змінює або зменшує дію одного або декількох факторів ризику для безпеки.

Комп’ютерний черв’як, хробак

Шкідливе програмне забезпечення, яке відтворюєреплікує себе таким чином, щоб поширюватися для проникнення/інфільтрації в інші комп’ютери.

Компрометація даних

Компрометація даних – це підтверджений інцидент, коли інформація була викрадена або взята з системи без відома або дозволу власника системи.

Клавіатурний реєстратор

Вірус чи фізичний пристрій, що реєструє натискання клавіш, щоб таємно викрасти приватну інформацію, як-от паролі та деталі кредитних карток.

Кібергігієна

Методи та кроки, які вживають користувачі комп’ютерів та інших пристроїв для підтримки захищеності систем та підвищення особистої безпеки в мережі Інтернет.

Кібервійна

Кібервійна, як правило, відноситься до кібератак, здійснених однією державою проти іншої.

Кібербіобезпека

Кібербіобезпека – нова галузь на межі біобезпеки й кібербезпеки. Мета кібербіобезпеки полягає в запобіганні потенційному або фактичному знищенню та неналежному використанню, інформації, процесів і матеріалів на перетині біологічних наук і цифрового світу. Кібербезпека є частиною системи заходів, які в сукупності спрямовані на “захист біоекономіки”

Кібератака

Атака через кіберпростір, спрямована на використання русерсів підприємства з метою порушення, вимкнення, знищення або зловмисного контролю обчислювального середовища/інфраструктури, порушення цілісності даних, викрадення інформації.

Керування політиками

Процес створення, передачі та підтримки політик та процедур всередині організації.